Bilmeniz Gerekenler

Gün geçtikçe toplu SMS kullanımı artıyor ve günümüzde toplu SMS, neredeyse tüm firmalar tarafından kullanılıyor. çok fazla SMS'i tek bir bilgisayar ile gönderme olanağı sağlar. Firmalar, kampanya bildirimi, kişiye özel fırsatlar, etkinlik bildirileri, bilgilendirme, tanıtım, reklam gibi birçok mesajı, toplu SMS servisini kullanarak iletiyor. Bu yazımızda toplu SMS şirketinizi seçerken dikkat etmeniz gerekenlere değindik.

 1. Toplu SMS Fiyatları
  Toplu mesaj gönderirken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri Toplu SMS fiyatlarıdır. En makul ücret ile en fazla kişiye ulaşmak için fiyat araştırması yapmanızda fayda vardır. Ancak fiyattan da önemlisi kalite ve güvenilirliktir. Bu sebeple biz 3 operatörden Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone gönderimi tavsiye ediyoruz.
 2. Güvenilirlik
  Toplu SMS sağlayıcınızda herhangi bir aksaklık olmamasına dikkat edin. Sizin ve müşteri datanızın gizliliğinin korunduğundan emin olmalısınız. İnsanların size güvenerek verdikleri numaralarını, güvenilir olmayan bir şirkete teslim etmeyin.
 3. Zamanlama
  Mesaj planlaması SMS’lerinizi doğru tarih ve saatte göndermenizi sağlar. Toplu SMS gönderdiğiniz arayüzde zamanlama olması işlerinizi daha planlı yapmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple Toplu SMS satın almadan önce zamanlama özelliğini sormayı unutmayın.
 4. Güvenlik
  Toplu SMS gönderdiğiniz şirketin sürekli güncellenen yasal düzenlemelere karşı şirketinizi bilgilendirmesi önemlidir. Sizin şirketiniz yasal düzenlemeden habersiz olabilir ancak çalıştığınız şirketin bundan haberi olmak zorundadır. Toplu SMS şirketinin sizleri de bilgilendirmesi şirketinizi yasal korumaya almanız açısından büyük önem taşır.
 5. Rehber ve Gruplama
  Toplu SMS arayüzünde kişilerinizi kaydedeceğiniz bir rehberin yer alması sizin için büyük bir kolaylıktır bu kişileri gruplayabiliyor olmak ise değerli bir özelliktir. Sizler müşterilerinizi bu özellik sayesinde daha spesifik şekilde listeleyebilir ve yaş, cinsiyet, kullandığı ürün, ilgi alanlar vb. bir çok özellik ile gruplandırıp gönderimler yapabilirsiniz.
 6. Raporlama
  Gönderdiğiniz SMS’lerin kimlere gönderildiğini, kimlere iletilip kimlere iletilmediğini görmeniz hem maliyet hesaplaması yapmanız hem de potansiyelinizi görmeniz açısından çok değerli istatistiksel bilgilerdir. Toplu SMS gönderirken kullandığınız web arayüzü raporlamaya uygun olmalıdır.
 7. Kişiselleştirme
  Kişiselleştirme özelliği hem kişilere isimleri ile hitap etmenin yanında, fatura bilgisi, fatura numarası vb. bir çok özelliği de otomatik olarak göndermenize olanak sağlayan eşsiz bir özelliktir. Sadece -ad- -soyad- -faturano- -borç- gibi parametreler ekleyerek binlerce kişiye kendi bilgileri ile gönderim yapılabilmesine olanak sağlar. İşlerinizi daha etkili ve daha kullanışlı yapmanız adına kişiselleştirme özelliği Toplu SMS’te vazgeçilmez bir özelliktir.
 8. Kara Liste Yönetimi
  Çeşitli sebeplerle SMS almak istemeyen alıcılar, kendilerine listeden çıkmak için iletilen kodları sizlere göndererek SMS listesinden çıkmak istediklerini belirtirler. Kimlerin çıkmak istediklerini görmek için ise kara liste yönetimi olan bir arayüz kullanmak işinize yarayacaktır.